AЦ Милан или АЦ Миланиќ? (Фото)

Екипата на Милан викендов запиша нова победа во Серија А. Момците на Стефано Пиоли можеби не така убедливо, но заслужено ја совладаа Болоња на гости со 1-2 и го задржаа првото место на табелата.

„Миланезите“ поведоа во 26. минута со голот на Анте Ребиќ по промашениот пенал на Ибрахимовиќ, а Кеси во 55. минута од белата точка зголеми на 0-2. Конечните 1-2 ги постави Поли на девет минути пред крајот на натпреварот.

Раде Круниќ, репрезентативецот на БиХ, во игра влезе во 62- минута на место Ребиќ, а по мечот на Инстаграм објави симпатична фотографија. Круниќ ги нареде дресовите на сите играчи на Милан чии презимиња завршуваат на „ИЌ“ и ја објави фотографијата со коментар „АЦ Миланиќ“.