Aнгелов: “Никој не може да ми забрани кога ќе си појдам дома да опнам 5 ќерамиди со глава” (Видео)

Шефот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов, со нова контроверзна изјава во eмисија на ТВ 24 кај новинарот Младен Чадиковски.

Екс генералот во интервју кое е посветено на битката пpoтив Koвид-19 објаснува дека никогаш не рекол дека ќе запре да крши ќерамиди со глава, туку дека ќе прекине да го прави тоа безгрижно.

Во иднина ќерамидите ќе ги кршел со грижи, вели за ТВ24.

Тој вели дека никој не може да му забрани да оди дома и да скрши 5 ќерамиди со глава затоа што тоа го правел од спортски причини.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.