8 годишно девојче го подари својот оброк на бездомник : Погледнете што се случи по само 10 дена !

ella

Елиа Скот не ни помислуваше дека нејзината љубезност ќе создаде “бран” кој ќе ги погоди многу луѓе во светот.

Елиа заедно со нејзиниот татко Еди Скот вечерале во ресторанот Лалапалоза во Калифорнија. Кога Елиа го здогледала бездомникот, без двоумење побарала дозвола од татко и да му го подари својот оброк.

“Елиа има големо срце. Кога и да наиде на бездомник ми бара пари за да му подари ” изјави таткото на Елиа.

Но вистинските вести пристигнаа покасно кога видеото се рашири низ целиот свет. Со помош на малото девојче бездомникот Давид Салковски ја пронајде својата сестра и му се промени животот.

МАРКУКУЛЕ


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.