56-годишен маж од Свети Николе нaпaднaт од две лица во Прилеп

Две лица нaпaднaлe 56-годишен човек на улица “Александар Македонски” во Прилеп.

На 16.05.2020 во 17.00 часот во ОВР Прилеп, Б.И.(56) од Свети Николе, а со живеалиште во Прилеп, пријавил дека околу 13.00 часот на ул.„Александар Македонски“ бил физички нaпaднaт од две лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.