3aeв среде пладне вели добровечер (Видео)

Претседателот на СДСМ Зоран Заев го предводеше партискиот караван во источна Македонија, а централниот наcтан се одржа во Делчево.

На митингот на платото пред Дом на АСНОМ закажан во 12:30 часот се обратија Заев и кандидатот за градоначалник на СДСМ за Делчево.

Во своето обраќање, Заев направи нов гаф, па среде бел ден ги поздрави присутните со „Добровечер“.

И не само тоа, Заев на жителите на Делчево им се обрати со “мои сограѓани”…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.