(ФОТО) Кривата банедера во “Вишне”, виси како “Дамоклов меч” и во секое време може да предизвика катастрофа

Крива бандера кај Градскиот базен во Прилеп виси како “Дамоклов меч” и во секое време може да падне, и со себе недај Боже да земе и жртва.

Бандерата е целосно дотраена и скапана, па иако се празници, потребно е итно да се замени. Ако од граѓаните се бара редовно да плаќаат сметки, кои се се’ повисоки, тогаш редно е и ЕВН, или кој и да е оператор под чија надлежност е оваа бандера, итно да ја замени.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.