Романтичарите на нозе пред залетаната Победа

14440771_10210700626455777_5911401858352050138_n

Победа славеше голем триумф од 2:1 над фаворизираниот Работнички. Натпреварот од осмото коло што попладнево се одигра на стадионот под “Тумбе кафе” донесе големи 3 бода за црвено-белите од Прилеп.

Со овој триумф Победа не знае за пораз 4 кола, во кои забележа 2 триумфи и 2 нерешени резултати.

Вчера победашите добија нов шеф на стручниот штаб, што веќе денес вроди со плод и донесе бодови што ја искачија екипата на 7-мото место на првенствената табела.

Стрелци за Победа беа: Шаркоски во 15-та и Гешоски во 68-та минута, за Работнички намали Најденов во 85-та минута.

Во наредното коло Победа и гостува на Ренова, што е шанса за уште еден поволен резултат.

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.