“Магазин”: Мукоски не попушти пред Заев, но заврши на кардиологија

Тензиите во законодавниот дом одамна ги преминаа границите на демократско општество за сите, кое Заев толку гласно го прокламираше, пратениците завршуваат на кардиологија, пишува порталот Магазин.

Пратеникот Крсто Мукоски останал на својот став и појаснил дека нема сила која може да го натера да ги гласа уставните измени, по што му се влошила здравствената состојба па моментално се наоѓа на Клиниката за кардиологија, од каде нема информации што е со Мукоски, пренесува порталот.

Повеќе информации можете да прочитате ТУКА.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.