ЏК Бушидо- Прилеп со 11 медали го заврши Меѓународниот турнир “МИОКИ ОПЕН”

Џудо клубот Бушидо од Прилеп видекндов зеде учество на Меѓународниот турнир “МИОКИ ОПЕН” кој се одржа во Скопје. На турнирот настапуваа над 300 натпреварувачи од Македонија, Србија, Грција и Бугарија.

Прилепчани се вратија назад 11 медали и заокружија уште еден меѓународен успех.

Ова се освојувачите на медали: Филип Стојкоски 2 место, Тамара Илиоска 2 место, Теодора Илиоска 3 место, Анастасија Велкоска 1 место, Анастасија Мицеска 3 место, Стефан Талески 3 место, Анастасија Спасеска 2 место, Дамјан Маркоски 3 место, Матеј Малиновски 3 место, Елена Малиновска 3 место, Филип Попоски 3 место.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.