Ѓогдере гласаше за да добие џунгла? (Фото галерија)

Градска река во населбата Ѓогдере во Прилеп

Наместо уредено и чисто речно корито како што доликува на град во 21 век, во Ѓогдере има вистинска џунгла.

Граѓани реагираат на ваквата слика и бараат општинските власти веднаш да се ангажираат и да го средат коритото на Градската река.

Тие велат гласавме за поубав, почист и современ Прилеп, а не за џунгли и змијарници во нашата населба.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.