Шaмap за Хари и Меган: Кралицата Елизабета им стави уште една блokaда! Еве што им е забрането

Војводата и војвотката од Сасekc, Хари и Меган, мора да се откажат од “кралскиот бренд” откако одлучија да се повлечат од дворот и финансиски да се осамостојат, пишува Дејли Мејл.

По долготрајните и сложени разговори, се верува дека британската кралица и другите истакнати личности од дворот се согласиле дека “не е во ред” парот да ја користи придавката “кралски” во своето брендирање, наведува весникот.

Хари и Меган, како што се напоменува, потрошиле десетина илјади фунти на новиот сајт “Саcekc ројал” за да ја направат нивната Инстраграм страница популарна.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.