Четворица млади битолчани лишени од cлобода: Полициjaта ги фатила со мapиxyaна

На 30.01.2023 на ул.„Христијан Тодоровски Карпош“ во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола ги лишиле од слобода А.Ј.(25), В.Т.(24), М.Т.(25) и К.Џ.(21), сите од Битола, затоа што кај нив била пронајдена и одземена е марихуана.

По документирање на случајот, ќе следува соодветен поднесок – информираат од МВР.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.