Чак Норис доби наследник: 17 месечно момче со гризнување уби отровна змија (ФОТО)

maj500

Мајката на 17 месечно момче од Бразил била во шок откако нејзиниот син влегол во куќата со крв на устата, носејќи во рацете отровна змија.

Момчето ја убило смртоносната змија така што ја гризнал во градина пред нивната куќа.

Жаин Фереира Фигуера кажала дека нејзиниот син Лоренцо бил многу тивок додека бил во дворот со нивното куче и дека тргнала да види што прави, кога тој влетал во соба.

1maj500

Жаин и нејзиниот сопруг Лусијер веднаш го однеле момчето во болница и со себе ја земале и мртвата змија во тегла. Стручњаците утврдиле дека се работи за исклучително отровна „јамичарка“ која живее во Бразил, Аргентина и Парагвај. Нејзното каснување може да биде фатално доколку веднаш не се даде противотров, а симптомите вклучуваат силно крварење и откажување на работата на бубрезите.

2maj500


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.