Циркус на Австралија Опен: Две жени се степаа за стегач! (ВИДЕО)

Тениските возбудувања во Мелбурн на првиот гренслем турнир во годината Австралија опен само што почнаа, но освен врвен тенис донесоа и циркузи на трибините, па јавноста остана во шок, кога две постари госпоѓи за малку ќе се степаа и се тегнеа за еден обичен стегач кој го публика го фрли Белорусинката Сабаленка.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.