Цела палета вработувања во 3aтвop Прилеп – Аплицирајте!

Kaзнено поправната установа 3aтвop – Прилеп, денеска објави 5 огласи за нови вработувања.

Според огласите објавени на веб страната на Агенцијата за вработување се бараат: еден виш соработник, две лица како самостоен референт, едно лице како референт и еден советник.

Платата за виш соработник изнесува 24,400 денари, за самостоен референт со средно/земјоделско, ветеринарно, хемиски техничар или машинска насока 16,463 денари, за самостоен референт со економска или гимназиска насока-средно образование, исто така 16,463 денари, за референт 14,875 денари, а за советник 26,253 денари.

Огласите се активни до 05.11.2019 година.

Аплицирајте!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.