Фуркан Салиу ја зачека Катица на излегување од автомобил: Како од најголема надеж за правда стигнавте до овде? (Видео)

Новинарот Фуркан Салиу денеска ја начека специјалната јавна обвинителка Катица Јанева на излегување од нејзиниот автомобил пред седиштето на ОЈО, каде што таа требаше да даде исказ за случајот „Рекет“.

“Обвинителке, како од најголема надеж за правдата дојдовте до овде?”, ја праша новинарот специјалната обвинителка.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.