Фуркан Салиу одново pacпали по власта: “Некако оваа власт многу повеќе се труди да најде изговор отколку решениja”

-#Правда нема поради #ВмроДпмне #ИзборенМодел не може да се смени поради #ДУИ #Датум нема поради #Албанија #СЈО нема веќе поради #Катица Шо знам… Некако оваа власт многу повеќе се труди да најде изговор отколку решениja, пишува новинарот на Клан Македонија, Фуркан Салиу на Твитер.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.