Фудбалот некогаш и денеска: Две фотографии кои фановите на Реал Мадрид најдобро ќе ги разберат

Дел од составот на Реал Мадрид некогаш и сега…

На горната фотографија легендите: Зинедин Зидан, Луис Фиго, РОНАЛДО и Роберто Карлос. Сите заедно Реал го чинеле 188 милиони евра.

Овие вториве се целосно непознати за просечен познавач на фудбалот, но ги чинеа “кралевите” дури 206 милиони евра.

Епа направете разлика…
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.