(Фото) 30 стебла откорнати од корен: Погледнете што направи невpeмето во соседството

Силно невpeме го зафати западниот дел на Србија. Околу 30 стебла беа откорнати од коре во с. Дубрава- глетката беше застpaшyвчка, велат мештаните.

– Ова е не се случило до сега во нашето село. Во два бранови ги откорна сите дрва, дури и оревите кои се стари околу 50 години, а сите знаеме колку силен корен имаат тие дрва, вели Рашко Милошевиќ од с.Дубрава.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.