Фото: “Сугарески ширел лажни вести?”

“Според нашите сознанија нема вмешани функционери на СДСМ во овие случаи”, рече во август министерот за транспорт и врски од СДСМ, Горан Сугарески, одговарајќи на новинарски прашања во однос на објавата на документ од истрагата за случајот „Peкет“ во дел од порталите.

Денеска пак медиумите ја пренесоа веста дека заменикот на Претседателот на Собранието и пратеничка од редовите на СДСМ, Фросина Ременски е осомничена за случајот.

Според тоа се поставува прашањето, дали Сугарески ширел лажни вести?


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.