(Фото) Стар директор, стари навики – Градот како депонија

Се yште актуелниот директор во ЈКП “Комуналец” Прилеп, Сашо Велески, како да паднал во зимски сон, па целосно заборавил на градот градската чистота.

Велески не го следеше примерот на директорот во ЈКП Водовод и канализација и се уште нема поднесено оставка од функцијата.

Фотографиите во прилог се од строгиот центар на Прилеп и се направени денеска на утро.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.