(Фото) Синот на Аркан и пружи рака за помирување на Цеца

Војин Ражнатовиќ, синот на Жељко Ражнатовиќ Аркан, од Америка им ја честиташе православната Нова година на сите Срби.

Со оглед на тоа што ја објави тетоважата со ликот на Петар Петровиќ Његош, Војин најпрво им пружи поддршка на Србите во Црна Гора, кои со денови се борат против законот на Мило за одземање на српските цркви.

“На моите браќа, фамилија Ражнатовиќ, им посакувам среќна Нова година и да се држиме уште 100 години”, напиша Војин на својот Инстаграм профил. Ова српските медиуми го протолкуваа како рака за помирување со Цеца, со која наводно не се во добри односи.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.