(Фото) Се сеќавате на малиот Мишо од “Жикина династија”? Сега има 45 години и заработува повеќе од сите актери

Михајло Јевтиќ го играше ликот на Мишо Павловиќ во култната серија “Жикина династија”, во делот “Каков дедо, таков внук”.

Михајло за време на снимањето имал само 5 години, а публиката беше воодушевена од сцените со неговиот дедо Жика, кој го играше актерот Драгоми Бојаниќ Гидра.

Иако по “Жикина династија” се појави уште во неколку серии и претстави, Михајло денес не е повеќе актер.

Тој има 45 години и се занимава со музика, дизајн и изработка на веб апликации и веб страници.

Како што пренесуваат во српските медиуми, тој е многу успешен во неговата работа и заработува повеќе од некои актери.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.