(ФОТО) Прилепчани во дилема, важи ли ваков знак?

Познатиот македонски камионџија Дарко Јефремов кој живее во Чикаго, на своето стори на Инстаграм објави интересна слика од Прилеп.

“Шо прајте у Прилеп”, напиша Дарко.

А сите други прашуваат дали важи вака поставен знак….


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.