(ФОТО) Прекрасно! Ова е најмалиот припадник на македонската фаланга во Виена

Maкедонската фаланга се подготвува за последниот натпревар на Македонија во групната фаза на Европското првенство.

За нас дуелот против домаќинот Австрија е да се биде или не!

Потребна ни е победа од 2 гола разлика за сигурен пласман во следната фаза.

Нашиот дописник од Виена ни испрати фотографии од најмладиот припадник на фалангата кој е “вoopyжан” со реквизити за натпреварот кој започнува од 18:15 часот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.