(ФОТО) Позитив на денот! Супер-херои ги посетија и забавуваа дечињата во Клиниката за детски бoлecти

Позитив на денот кој буди низа емоции! Денеска тимот на Црвениот крст на град Скопје, маскирани како Бетмен, Спајдермен и Супермен, ги посетија дечињата на Клиниката за детски болecти и изнудија насмевки и расположение.

Суперхероите изведоја и вежба со спуштање по јаже, а потоа и се фотографираа со децата сместени во сите оддели во болницата.

Секоја чест!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.