ФОТО: Пенкало полно со коњак вредно 18 илјади долари!

Италијанскиот луксузен бренд „Montegrappa“ и полската компанија „Wealth Solutions“ ги здружиле силите и креирале луксузно пенкало што е наполнето со 275 години стар коњак и претставува најстариот коњак што некогаш е продаден на аукција.

 

pen1

Покрај престижниот пијалак што го содржи, ова пенкало е изработено од чист даб, а декорирано е со мотивите на грозјето.

 

pen2

Златната верзија на ова пенкало е изработена од 100 проценти злато и неговата цена е 17,712 долри, а сребраната верзија е по цена од 5,904 долари.

pen

 
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.