ФОТО: Ова е новата љубов на Путин – оваа жена му го освои срцето

putin (1)

Веста дека Путин има нова љубов и тоа поранешната сопруга на Рупер Мардок, покрана голема медиумска прашина. Оваа вест одекна како бомба и предизвика огромно светско внимание.

Американскиот магазин “US Weekly” прв во четвртокот објави ексклузивна вест дека рускиот претседател има нова љубов, а потоа се појави и информацијата дека тоа е бизнисменката Венди Денг.

Иако беше објавена ноќ пред 1 април, светските медиуми тврдат дека не е шала. Американскиот магазин веста ја добил од близок пријател на Путин.

Исто така, дека има нешто меѓу двајцата, говори и фактот дека бизнисменката е забележана на јахтата на Роман Абрамовиќ кој е добар пријател на Путин.

Screenshot_1 Screenshot_2


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.