(ФОТО) НОВО ОПОЖАРЕНО ВОЗИЛО ВО ПРИЛЕП – Предизвикана и голема штета врз станбен објект

Доцна синоќа на улица “Кеј 9-ти Септември”, пред зградата на “Тера Кота”, опожарено било возило марка “БМВ”, при што возилото е целосно уништено.

Покрај возилото, направена е значителна штета и врз станбениот објект.

Засега не е познато кои се причините за овој настан, а ова е веќе петто возило кое е опожарено во Прилеп во изминатите 30-тина дена.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.