ФОТО: Најлуд оглас досега: Сине, извини не ти верував…

Убедливо најинтересниот оглас е објавен од страна на еден граѓанин во српскиот весник „Политика“.

 

oglas-politika

Главата на семејството Џуриќ, всушност упатил извинување до својот син Илија, бидејќи се сомневал во неговиот академски капацитет.

-Се извинувам што не верував дека ќе дипломираш на Електротехничкиот факултет, напишал тој.

Неговата постапка заслужи голем аплауз, особено затоа што досегашната пракса на огласувања била со негативни коментари, како на пример одрекување од сопругата и децата.

oglas-768x710

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.