(Фото) Манастирот Св. Димитрија над село Селце во Прилеп денеска исполнет со народ

Градскиот плоштад и центарот на градот празни, но излетничките места во околината на Прилеп полни.

Еве каква беше денеска сликата кај манастирот Св. Димитрија над село Селце.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.