(ФОТО) Ластовичките пристигнаа, пајките си заминаа, ги избрка ЈКП Комуналец Прилеп – Паркот кај судот во очајна состојба

На социјалните мрежи граѓани објавија фотографии од очајната состојба во која се наоѓа еден од најпосетуваните паркови во Прилеп.

Паркот пред Основниот суд е целосно запоставен, ги нема пајките, тревниците се руинирани, езерцето е претворено во бара….

Крајно време е комуналците да се сетат и да го вратат сјајот на ова семејно катче, во кое уживаат голем број дечиња со нивните родители, баби, дедовци…
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.