ФОТО – Кој би рекол дека можат да се толку лесни: Прилепчанец со два прсти држи 300.000евра

Играч од Прилеп, вчера точно на пладне освои неверојатни 18.936.936 денари на апаратите од ВЛТ-Државна видеолотарија.

Нашиот сограѓанин ни исрати фотографија од ваучерот, но на негово барање нема да го откриеме неговиот идентитет.

Кој би рекол дека 300.000 eвра можат да бидат толку лесни, и да се држат со два прста.

Нека се трошат со здравје и за убаво.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.