(ФОТО) Комити “вoopyжани” до заби со сонциња од Кутлеш: Вардар стигна до четвртата победа

После двата порази од Кил и Веспрем, Вардар синоќа во салата “Јане Сандански” стигна до четвртата победа во Лигата на шампиони против Брест Мешков со 36:31.

Со овој триумф вардарци се искачија на второто место од табелата во групата Б.

Ветар во грбот на црвено-црните како и секогаш беше навивачката група “Комити” кои традиционално дојдоа “наоружани” со голем број знамиња со сонцето од Кутлеш.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.