(Фото) Исчистена уште една руинирана локација во Прилеп на влезот во “Точила”

Долго време беше руина и запустено место, а деновиве конечно е расчистена парцелата на улицата “Браќа Миладиновци” до КАМ маркет.

Засега не е познато дали парцелата е во државна или приватна сопственост, но добро е што уште една руинирана локација барем нема повеќе да го нагрдува ликот на градот.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.