(ФОТО) Иновација за сообраќаен знак во Прилеп

Иновација за сообраќаен знак кој би требало да ги предупреди возачите се појави на улица покрај градската река во Прилеп.

За ваков “изум” слободно можат да побараат патент …


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.