(ФОТО) Им влегла дома и им го собрала целиот накит: Уaпceна 20-годишна девојка од Битола

На 17.03.2023 во 11.45 часот полициски службеници од СВР Велес ја лишиле од слобода С.К. (20) од Битола. Таа се сомничи дека на 16.03.2023 околу 17.00 часот извршила разбојничка кражба во дом на улица „8 Септември“ при што одземала златен и сребрен накит.

Дел од пронајдените предмети се одземени и вратени на сопственикот. Лицето било приведено во Полициската станица во Велес и по целосно документирање на настанот ќе следи соодветна пријава.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.