(Фото) Имаат стотици тетоважи и пирсови: Тие се најстрашниот пар во светот, буквално

Најмодифицираната двојка во светот е наречена „херувими од пеколот“.

Виктор Хуго Пералта, од Урагвај, и неговата сопруга Габриела се покриени со десетици и десетици тетоважи, откако соработувале со над 80 уметници од целиот свет на комплетирањето на нивниот изглед.

Покрај тетоважите на телото, парот има и околу 50 пирсови, осум микродермали, 14 импланти за тело, пет забни импланти, четири експандери за уши, две завртки за уши и еден чаталест јазик.

Неодамна, на Виктор, чие тело е речиси целосно покриено со мастило, го “издлаби” и бројот шест во главата.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.