(Фото) Долго време не свети крстот на Маркови кули и никој не презема ништо

Монументалното дело кое со години стои издигнато над градот и се забележува од секој дел на Прилеп, веќе долго време не свети во вечерните часови.

Не е познато за што се работи, дали некој намерно го оштетил осветлувањето, или се работи за дефект.

Но, тоа што е сигурно, никој надлежен не презема ништо да го врати сјајот на светиот крст со кој Прилеп и прилепчани се гордеат.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.