(Фото галерија) Уживање: Кога јапонските цреши ќе расцутат во Прилеп

Пролетта е волшебна во центарот на Прилеп

Топлото време ги расцути јапонските цреши кои се главен украс на цветната улица во Старата чаршија, плоштадот “Александрија” и околу споменикот на Методија Андонов – Ченто.

Глетката е висинско уживање…

Побрзајте и направете си по некоја фотографија за на социјалните мрежи.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.