(Фото галерија) Најелитната населба се дави во СМЕТ: Градоначалникот “уво” не го боли

Грозна слика од каналот на Дабничка река во Прилеп која поминува покрај најелитната населба во градот.

Граѓаните кои живеат во типските куќи секој ден се соочени со оваа слика, а надлежните ги нема никаде….

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.