(Фото галерија) Кога се сака се’ се може: Секоја чест за оваа беспрекорна организација во црквата Св. Петка во Прилеп

Денес, на ВЕЛИК ПЕТОК, и покрај непријатната ситуација со епидемијата, храмот „Св. Петка“ во нас.Точила во Прилеп, благодарение на беспрекорната организација и несебичното залагање на свештениците и вработените во храмот, како и на волонтерите, ги прима верниците за поклонение пред Плаштаницата Христова, не прекршувајќи ги безбедносните мерки за заштита и превенција од корона вирусот, пропишани од Владата и МПЦ-ОА.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.