Фото галерија: Голема акција и огромно браво за шумската полиција во прилепско

Во голема акција на шумската полиција, вчера во атарот на село Никодин – прилепско, oткриени се 100 метри кубни зелени дабови огревни дрва, кои бесправно биле исечени.

Во моментов сеуште трае акцијата за нивно одземање, а дрвата се предаваат на привремено чување во Македонски шуми.

Засега не е познато кои се сторителите на оваа бесправна сеча на шума.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.