(ФОТО/ВИДЕО) Огромен смок во училишен двор во Прилеп?

Наши читатели ни испратија фотографии и видео од голема змија која била забележана во школскиот двор на средното општинско училиште “Ристе Ристески-Ричко” во Прилеп.

Топлото време ги раздвижи рептилите, па граѓаните треба да бидат особено внимателни со оглед на тоа дека ова не е прва ваква појава во градот.

Видеото од змијата изгледа застрашувачки, а според изгледот веројатно се работи за смок.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.