(Фото) Вака изгледа ќерката на познатиот актер Мустафа Надаревиќ: Убавица со необично име

Со првата сопруга Мустафа Надаревиќ ја доби ќерката Ана која е историчарка, додека во вториот брак со неговата сопруга Славица Радовиќ Надаревиќ се родија ќерката Нана и синот Аша.

“Бидејќи најстарата ќерка го носи името на мојата мајка, а својата баба ја нарекуваше “нана”, мојата втора ќерка го доби тоа име. Необично име доби и мојот син Аша. Имено, името го доби по мој стар пријател. Кога му се јавив и да му кажам дека мојот син го носи неговото име, тој ми рече “Те поздравува Пламенко”, дека тоа било неговото име, а Аша му бил надимак. Нана и Аша живеат во Загреб и сме во одлични односи”, рече актерот.

Нана која работи во голема компанија и која на Инстаграм има 18.5 илјади луѓе, освен што ги воодушевува со својата природна убавина, таа плени и со својот стил.

Но, колку што е интересна Нана, толку е и нејзиниот партнер Силвије Плештина, кој во 2007 година на само 19 години освои 250 илјади куни во квизот “Кој сака да биде милионер?”. Се занимава со составување на прашања за квизови и дигитален маркетинг, а дипломирал, како и Нана, на Факултетот за политички науки во Загреб.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.