(Фото) Вака во Индија ги спречуваат студентите да препишуваат

Факултет во Индија се најде на мета на критики откако професорите им наредиле на студентите да стават картонски кутии на глава како не би можеле да препишуваат.

Овој “инцидент” се случил на факултетот Багат Пре, а од управата на факултетот се извинија пред медиумите откако сфатија дека овој бизарен потег се рашири на социјалните мрежи.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.