(ФОТО) Автобус во пламен на новата автобуска станица во Прилеп

Жител од Прилеп вечерва околу 03:00 часот, објави фотографии од автобус во пламен паркиран во новата автобуска станица.

На фотографиите како голем облак од чад се издига над опожарениот автобус, а причината за пожарот не е позната.

Повеќе детали во текот на денот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.