(ФОТО+ВИДЕО) РАКУВАЊЕТО КОЕ ГО ПРОМЕНИ СВЕТОТ: Ким и Трамп потпишаа историски договор ! Северна Кореја го уништува нуклеарното оружје, Ким ќе оди во Белата куќа

Американскиот претседател Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун се сретнаа во Сингапур, а медиумите ширум светот овој самит го оценуваат како историски.

Трамп и Ким се ракуваа, а потоа севернокорејскиот лидер му се обрати на американскиот претседател на англиски и тоа со зборовите:”Мило ми е што се запознавме, претседателе”.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.