Фитнес убавица: Една нејзина објава на Instagram чини 14.500 евра (Фото галерија)

Доволно е да се каже дека оваа Instagram убавица ја следат повеќе од 11 милиони луѓе, а од спонзорирани објави на социјалната мрежа досега има заработено 3,4 милиони евра.

Колумбијката Анлела Сагра е фитнес инструкторка која решила нејзината најголема страст да ја спои со природната убавина и да заработи од тоа на социјалните мрежи.

Една нејзина спонзорирана објава на Instagram чини 14.500 евра, што е далеку повеќе од годишната плата на еден Македонец.

img src=”https://markukule.mk/wp-content/uploads/2019/02/Screenshot_7-7.png” alt=”” width=”529″ height=”577″ class=”aligncenter size-full wp-image-116841″ />


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.