Филип е Македонецот кој со масло од канабис го победи ракот

filipdostovski-68726-640x390

Филип Достовски е еден од македонците кој својот втор живот му го должи на маслото од канабис.

Достовски бил дијагностициран со рак на 15 годишна возраст, по неколкуте неуспешни обиди да се излекува со конвенционални лекови се обидел со маслото од канабис, по што ракот целосно исчезнал. Тврди не се станува зависен од маслото, а успехот е кај над 70 проценти од болните.

Судии, лекари, адвокати и полицајци се само дел од луѓето кои ги користат предностите на овој вид на лекување, во голем дел со голема успешност. Различни видови на рак, мултиплекс склероза, епилепсија, ХИВ, па дури и различни видови на повреди се болестите каде маслото од канабис може да помогне.

Погледнете што за оваа проблематика во интервју за Сител Телевизија раскажува Филип Достовски член и активист на Зелена Алтернатива

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.